Inteligentne domy energooszczędne!

Nie wiem, które hasło bardziej mnie ekscytuje gdy temat budowy domu chodzi mi po głowie „inteligenty”, czy też „energooszczędny”. Na szczęście dzisiaj można uzupełnić projekt domu energooszczędnego o rozwiązania inteligentne. I wtedy mamy dom, który ja nazwę mianem domu „idealnego”.

Jeżeli chcesz rozejrzeć się pośród gotowych projektów domów energooszczędnych, to firma  jest według mnie liderem w tej dziedzinie. Natomiast przechodząc do tematu – wiele osób nie wierzy, że inteligentne rozwiązania wspomagają projekty domów energooszczędnych. Zawsze takim osobom zadaję pytanie „jak często zdarza Ci się zostawić włączone światło w pokoju, w którym nie jesteś?”.

Projekty domów energooszczędnych inteligentnych można wyposażyć w rozwiązania, które automatycznie wyłączą światła jeżeli wszyscy opuszczą dane pomieszczenie. Może w ten sposób nie zaoszczędzisz setek tysięcy w skali roku. Jednak jeżeli takie rozwiązania zastosowano by w każdym budynku na Ziemi, to zużycie prądu spadłoby znacznie.

A to tylko jeden z przykładów jak inteligentne rozwiązania wspierają projekty domów energooszczędnych. Zastanów się na ile jeszcze sposobów mogą je wesprzeć?

Czy gotowe projekty domów energooszczędnych to dobry pomysł?

Wiele osób, które chcą wybudować swoje cztery ściany zastanawiają się czy gotowe rozwiązania to dobry pomysł. Ciężko jest odpowiedzieć tak naprawdę na to pytanie, ponieważ gotowe projekty domów energooszczędnych mają swoje plusy i minusy.
Największy plusem takiego rozwiązania jest fakt, że gdy oglądasz projekty domów energooszczędnych na stronie Homekoncept, lub innej firmy to płacisz tylko jeżeli projekt Ci się spodoba. Jeżeli nie znajdziesz takiego, to po prostu szukasz czegoś innego, albo idziesz do innej firmy.
Ponadto pamiętaj, ze większość firm, które oferują gotowe projekty domów energooszczędnych oferują również wprowadzanie zmian w projekcie. Zwykle wystarczy wysłać zapytanie do firmy o to czy możliwe jest wprowadzeni danej poprawki na projekcie.
Osobiście też polecam przeglądanie stron z gotowymi projektami domów energooszczędnych wszystkim osobom, które nie do końca wiedzą czego chcą. Na takich stronach każdy znajdzie inspirację, a dzięki temu podejmie lepszą decyzję co do rozwiązań i wyglądu jaki chce uzyskać w projekcie domu energooszczędnego, który wybierze dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *