Firma projektująca wnętrza twitterze, czy to dobry pomysł ?

 

Panuje u przekonanie, że Twitter jest trudny w obsłudze i przeznaczony głównie dla polityków oraz dziennikarzy – nic bardziej mylnego. To niesamowite narzędzie dzięki któremu każda marka może szybko i sprawnie komunikować się z klientami, dotrzeć do nowych osób, a także monitorować branżę i konkurencję. Czy i dlaczego warto prowadzić profil firmy projektującej wnętrza na Twitterze? Szczególnie, że jest to darmowe narzędzie. homekoncept.shop/wnetrza.html wykorzystuje wszystkie możliwe zabiegi marketingowe.
Liczba użytkowników Twittera w Polsce wyniosła w 2013 roku ponad 2,7 mln i ciągle rośnie . Nic dziwnego: Twitter jest dziś bardzo atrakcyjną platformą wpisującą się w trendy bycia mobile, szybkiej wymiany informacji i skrótowości. W miarę rośnięcia popularności serwisu coraz więcej firm przekonuje się więc do niego – te firmy dostrzegają też jak ważna jest dzisiaj komunikacja marki z klientami. Szczególnie architekci powinni być obecni na takich portalach społecznościowych.

 

Żeby firma projektująca wnętrza odniosła sukces na Twitterze wcale nie musi mieć setek fanów. Wystarczy grono fanów, którzy są zaangażowani w dyskusję, chętnie odpowiadają na tweety i podają je dalej. Poza samą rozmową sposobów na prowadzenie konta na Twitterze jest wiele. Można tam sukcesywnie zamieszczać zdjęcia i ciekawostki o projektowaniu wnętrz, doborze kolorów, pracy projektantów wnętrz itp. Grunt, aby nie zamieniać profilu na Twitterze w słup ogłoszeniowy z reklamami. Nie tak dawno Twitter postanowił zapytać 1100 małych i średnich przedsiębiorców z USA o to, czy używają tej platformy jako narzędzia biznesowego, a jeśli tak, to w jaki sposób i dlaczego. Badani podzielili się także przydatnymi wskazówkami, które na co dzień pomagają im w prowadzeniu konta firmowego. Blisko 3/4 badanych zgodziło się, że bycie obecnym na Twitterze jest dziś bardzo ważne: 41 proc. przedsiębiorców przyznało, że używa Twittera, aby promować swój biznes, z czego aż 70 proc. używa go codziennie. Jednocześnie 68 proc. badanych uznało Twittera za ważne narzędzie w ich strategii marketingowej. Spośród nich aż 94 proc. uważa, że jest to najcenniejszy kanał pośród wszystkich kanałów w social media, a 74 proc. twierdzi, że czas zainwestowany w prowadzenie komunikacji za pomocą Twittera zwrócił im się. Wśród największych zalet Twittera przedsiębiorcy wymieniają: natychmiastowy dostęp do informacji, łatwiejszy kontakt z influencerami i branżą oraz możliwość szybkiej obsługi klientów. Ponadto 9 na 10 marek uważa osoby wchodzące z nimi w interakcję na Twitterze za wartościowe dla firmy, a 67 proc. za najbardziej wartościowe uważa rekomendacje ich firmy innym użytkownikom.

 

Co ciekawe, ponad połowa właścicieli firm, które zajmują się aranżacją wnętrz posiada prywatne konto na Twitterze i aż 85 proc. z nich stwierdziło, że prowadzenie konta prywatnego pomogło im zrozumieć w jaki sposób prowadzić konto biznesowe.
Jednak przedsiębiorcy nie używają Twittera wyłącznie do rozmowy z klientami. Serwis służy im także do przekierowywania ruchu między innymi na stronę internetową (74 proc.), blog (40 proc.) czy newsletter (17 proc.).

 

Ponad połowa badanych architektów wnętrz chciałaby zwiększyć swoją obecność na Twitterze. Nic dziwnego – jak widać, prowadzenie działań na Twitterze może znacząco wspomóc przedsiębiorców w budowaniu świadomości ich marki i promowaniu jej w Internecie.

 

Zanim jednak firma zdecyduje się na prowadzenie konta na Twitterze warto wcześniej sprawdzić, czy na Twitterze znajdują się potencjalni klienci firm projektujących wnętrza i osoby, które mogłyby być zainteresowane zatrudnieniem architekta wnętrz. W tym celu warto posłużyć się chociażby twitterową wyszukiwarką, wpisując w nią stosowny hashtag lub frazę związaną z branżą, w której działa firma, i sprawdzić, czy na stronie wyświetlą się wartościowe wyniki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *