Zespół muzyczny na YouTube

 

Dzisiaj praktycznie każdy zespół muzyczny prowadzi aktywność na YouTube. Nie ma znaczenia czy mówimy o tym –  zespół Fiesta , czy też o największych światowych zespołach. Działalność jaką może podjąć zespół muzyczny na tym serwisie można podzielić na dwie kategorie:

 

  • Współpraca z wytwórnią (np. Polski kanał StepRecords).
  • Samodzielny kanał twórcy np. OneRepublic.

 

Na początek małe zespoły muzyczne mają do dyspozycji właściwie tylko drugą opcję, jednak jest ona bardzo dobra. Tylko trzeba podejść do niej mądrze. YouTube, to platforma na której można się wypromować i zyskać wielu fanów, tylko trzeba działać w odpowiedni sposób. Przede wszystkim warto jest nagrywać filmy na poziomie. Nawet jeżeli zespoły muzyczne tworzą świetną muzykę, to jeżeli będzie ona słabej jakości, to ludzie mogą nie słuchać jej chętnie.

 

Oczywiście trafi ona do wąskiego grona odbiorców, jednak większość osób woli oglądać filmy wysokiej jakości.

 

Natomiast gdy już ma się zapewnioną wysoką jakość materiałów, to warto aktywniej promować swój zespół muzyczny. Można rozpocząć współprace z innymi Youtuberami, w ten sposób trafi się ze swoją muzyką do szerszej publiczności. I najważniejsze to jest utrzymywać cały czas kontakt z osobami komentującymi i fanami – to jest bardzo cenione na tej platformie i warto ten fakt wykorzystać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *